Tuesday, April 1, 2008

See tunne mida saab kogeda ainult kevadel

Päike lõpetab töölt viilimise ja hakkab õhku päev päevalt soojemaks kütma. Talvejoped asenduvad pusade ja t-särkidega. Kõik tundub olema parimas korras. Vahet pole, mis tegurid siin täpselt rolli mängivad. Loeb see et inimesed on rõõmsad ja kõik on hea. Pole mõtet lasta end häirida pisiasjadel.
Kuid rääkides videomängudest ei saa öelda, et mängu "stoori" oleks just pisiasi. Call of Duty kolmanda osa juures oleks ju võinud natukene mõelda selle peale. Okei, võibolla olen ma natuke liiga valiv. Mis lugu sa tahad veel nõuda juurde korralikule FPS'ile. Mäng ise on tõesti hea. Koguaeg on "Action mode" (nagu mu tuttavad seda kutsuvad) peal. Mingit uimerdamist ei ole. Majade ründamised, positsioonide kaitsmised, varitsused jne. Sisse on pandud paar episoodi kus mängija saab juhtida tanki, autot või mõnda muud sõidukit. Tegijad vist ise ka teadsid, et kui nad lisavad tulistamis mängule juurde masinate juhtimise osad, siis viimased ei saa eriti head välja tulla ning seepärast ei ole neid üle paari kolme. Piisavalt vähe, et mõjuda ägedalt lahingute vahepaladena ning piisavalt palju et paar korda ikka kurjaks saada ja ärrituda sita juhitavuse pärast.
Kohe, kui jälle mingi masina rooli tagant ära saad algab taas korralik paugutamine. Ei, ausalt, jumala äge on... :):):):) irws LOLLRZ

Mäng on mõnusalt lineaarne, nagu paljud tema ametivennad. Sama rada ei pea kunagi kaks korda jalge alla võtma.
Sul on alati (arvuti poolt juhitud) semud kaasas, kui kuhugi rünnakule suundud. Kes see sul ikka üksinda lahingusse läheb? See faktor on läbi aegade olnud minu jaoks suur pluss sõja mängudes. Ühesõnaga mängitavus tegelikult tekitab suht tunde nagu oleksidki suure möllu keskel ja annaksid sakslastele oma enda rohtu maitsta.

Nüüd on see koht kus virisema hakkame. Enne mainisin, kas on tähtis saada FPS tüüpi mängule juurde pookida veel korralik "stoori". Mingi sisu ju nagu on proovitud teha COD 3 jaoks. Mingid sise dialoogid sõdurite vahel jne. Aga noh (ei taha pahasti öelda midagi). Ok ajaloost ei soovi ma midagi kuulda. Me kõik ju teame umbkaudu, mis seal toimub ja kuidas asi käib. Hitler ja Saksamaa ja sõda ja ... bla bla bla. Mul ei ole vaja videomängu ju selleks. Võin võtta ajaloo õpiku. Mängu üks paljudest ametivendadest Brothers in Arms: Road to Hill 30 pakub oma stooriga palju rohkem süvenemis materjali. Ütleme nii et COD 3 põhjal vist veel ühtegi mängufilmi teha ei saaks. Noh võib ju, aga kas sellel on mõtet. (Lugupeetud Hr. U. Boll see on väljakutse Teile).

Võtame siis kokku. Normaalne mäng, korraliku juhitavuse ja väga tagasihoidliku looga. Kui sind ei huvita, mille eest sa täpselt sõdid, kui mängu vahe videod on sulle segav kõrval nähtus, mis tuleb nupuvajutusega eemaldada, siis oled sa leidnud endale õige asja. Kui armastad draamat ja head "stoorit" olenemata mägnust, siis ei ole Call of Duty 3 kindalti kõige parem valik.

No comments:

Post a Comment