Sunday, December 6, 2009

Vana on taasleitud uus.... või lihtsam väljapääs?

Inimloomus on üks väga huvitav asi. Oletame, et inimene on nädal aega nälginud ning keegi annab talle lihajäänustega kondi. Loogiline on, et seda koeraeinet koheldakse nagu seapraadi. See olukord kirjeldab ka väga hästi ODST nimelist toodet ning edu, mis mängule osaks on saanud.


ODST on väga väga väga pädev laskmismäng ning igati korralik iseseisev osa, revolutsioonilisse paugutamis mängude seeriasse. Ta on suurepärase flowga ja kiire tempoga mäng. Kuhugi toppama ei jääda. Lahingud on eepilised, muusika on üllas ning mängija saab kontrollida ka erinevaid sõidu/lennu vahendaid. Masinate juhtimine ei ole puine Lego klotsi liikuma sundimine, vaid on ideaalsuseni lihvitud. Nagu lausa simulaator ma ütleksin. Läbisin selle märuli koos sõbraga, kasutades "split screen" režiimi. Pikkus on just täpselt paras. Ei muutu tüütavaks vaid pigem jätab õhku selle ...... "Do you wan't some more?" küsimuse.Niimoodi, nagu eespool lugeda võib, kirjutaksin ma selle jutukese, kui ma poleks kunagi ühtegi Halo seeria osa mägninud. Siiski kuidas peaksin alustama nüüd, kui olen juba antud isendiga kokku puutunud ning nii mõnedki seiklused läbi mänginud (loe läbi elanud)... oehhh ... Selle eelneva ülistus jutu saab kirjutaga ka kõigi Halode kohta. See mängude sari on suurepärane ning väga üksikute veakestega. Siit minu tänase päeva küsimus. Kas poleks aeg midagi uut proovida? Toon näite. Iga Super Mario mäng on erinev. Iga Zelda mäng on erinev. Samas on nad paganama head. Halo mängud on kõik ühesugused ning samuti head. Aga milline variant on parem? Kas saab olla juttu õigest ja valest lähenemisest? Vastus on tegelikult lihtne. Videomängude juures ei ole reegilit. Pole võimalik välja mõelda kindlat valemit kuidas mängude seeriad peaksid välja nägema. Millised peaks olema graafilised lahenduse ning kes peaks komponeerima muusika. Meile armas torumees saadeti galaktikat avastama mängus Super Mario Galaxy. See on hoopis erinev meile teada olevatest Super Mario mängudest.

New everything... ammmm maybe

Ja ma tean, et Halost tuttavad  teglased on võtnud osa ka reaal ajas toimuvas strateegia mängiust Halo wars. Aga hoolimata sellest pingutusest. Kallid Bungie software inimesed. Palun pange nende kontide külge natuke rohkem liha, et siis seda uhkusega prae pähe pakkuda. Kui kaua ma ühte mängu pean järjest mängima?

No comments:

Post a Comment