Monday, February 18, 2008

Kas sa juba liiga vana ei ole selle jama jaoks?

Kindlasti mitte. Videmängud ei ole ainult laste ajaviide. Minujaoks on see pisike "link" minevikku. Link to the Past - milline iroonia. Midagi, mis lahutab meelt ja hoiab eemale juba varase keskea kriisi tekkimist.

Kangelaneminusees. Mida see täpsemalt võiks tähendada? Fakt on see, et valdav enamus meist ei lenda, et peata aega, ei purksa tuld, ei tunne võitluskunste jne. Videomängud on ideaalne variant, lasta enda seest välja see kangelane, kes tavaliselt peidus on. Kõik ju unistavad millestki, mida niisama lihtne käte saada ei ole. Ma ei räägi siinkohal reaalsuse taju ega mõistuse kaotamisest.

Toon oma näite.
Oled terve elu sõitnud autoga hommikul tööle ja õhtul koju. Hing aga ihaldab kihutamist. Palun väga. Mänu turg on laialt täis kõikvõimalikke võiduajamisi. Võtad õhtul sõbrad kampa ja kihutad nagu segane. Pole vahet kas ringrajal või tavalisel linnatänaval. Isegi kõrpsud ja õlled võib vabalt ligi haarata. OK. Tegu ei ole realsusega. Tegelikult sa juhid oma puldiga ainult infoühiukuid masinas, mis väljenduvad sinu teleka ekraanil pildina. Aga kas meil on üldse vahet? Bensiini raha hoiad kokku ja kiruse ületamise eest trahve ei saa. Kui adrenaliinst jääb puudu, siis osta parem telekas, hea helisüsteem, rooliratast simuleeriv kontroller ja viimane jupp mõtle juba ise juurde.

Kossuässadega nii naljalt palli viskma ei juhtu. Mart Poomile on vähesed saanud palli postide vahele lennutada. Miks siis lasta võimalust käest ja teha seda koduses keskkonnas. Eriti veel, kui sinuga samas võistkonnas on su head sõbrad.

Ma ei hakka isegi siinkohal rääkima sõdade võitmisest, maailma, isegi universumi päästmisest, armastusest ja vihkamisest. Hea videomäng on nagu interaktiivne juturaamat. Pole vahet kui vana sa oled. Ajaveetmiseks on tegu väga hea vahendiga. Mina loen end igaljuhul nüüdisaja sala kangelaseks (nagu Vabarna korra juhtus nimetama). Vahel õhtuti riputan oma argipäeva keebi nagisse ja võtan välja uhke ja särava, pikslitest koosneva kostüümi. Kangelane minu sees ei saa kunagi selle jama jaoks liiga vanaks.

No comments:

Post a Comment